top of page

Biyografi

İzmir’de doğdu. Müzik eğitimine küçük yaşlarda İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bünyesinde koro eğitimi ile başladı. Daha sonra aynı kurumda koro şefi asistanlığı görevinde bulundu. Lise eğitimi için Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne girerek müzik eğitimini bu okulda sürdürdü. Bir yıl sınıf atlayarak, okul birincisi olarak girdiği okuldan aynı derece ile mezun oldu.

2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon (Bestecilik) ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı'nın açtığı sınavı kazanarak Prof. İstemihan Taviloğlu'nun sınıfına kabul edilen 2 öğrenciden biri oldu Avusturyalı orkestra şefi Arthur SIELGART, İtalyan orkestra şefleri Gianguiti Gelmetti , Maurizio Dones, Belçikalı orkestra şefi Jean BAILY ve Türk orkestra şefi Orhan Şallıel ile orkestra şefliği ; İspanyol Elisanda Carrosco, Ribot Oriol Kastanyer ve Yunan Sofia Gildosi ile koro şefliği üzerine çalışmalarını sürdürerek farklı ulusların müzik anlayışını ve şeflik tekniklerini yakından öğrenme fırsatı buldu.

Lisans ve yüksek lisans öğrenimi sırasında Türk Müziği armonisi ve caz armonisi konularında da çalışmalar yaptı. Tez aşaması sırasında “Miles Davis’in antik yunan modlarını kullanımına ilişkin yöntemler” adlı çalışmasındaki analiz örnekleri, Avusturya’daki Graz Konservatuvarı’nda okutulan Caz Armonisi ders notlarında da yer aldı.

Bestelediği eserler birçok senfoni orkestrası , oda müziği toplulukları, değişik solist ve virtüözler tarafından 100’ün üzerinde konserde seslendirildi. Devlet Tiyatroları, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu ve Müjdat Gezen başta olmak üzere birçok tiyatro topluluğu için 40’ın üzerinde tiyatro oyununun müziklerini besteledi ve müzik direktörlüğünü yaptı.

Çalıştırdığı korolarla İtalya, İspanya ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konserler verdi. Geçtiğimiz yıl Europa Cantat (Uluslararası Koro Federasyonu) delegeliğine kabul edilen Barmanbek; Avrupa Birliği Delegasyonu’nun düzenlediği projelerin Türkiye ayağında koro eğitmenliği ve aktif koro şefliği hayatına devam etmektedir

bottom of page