Eğitimlerimiz

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na  bağlı olan Gramofon Sanat Merkezi , öğrencilerine gösterdikleri başarıya göre, her dönem ( seviye ) sonunda devam-devamsızlığı da değerlendirmeye katılarak bakanlıkça onaylanmış sertifika vermektedir.

PİYANO

Programın Amacı

Derslerde uluslararası metotlar ve sistemler uygulanmaktadır. Öğrencinin, teorik, teknik ve müzikal alanda gelişiminin sağlanması ve geniş bir repertuar oluşturması hedef alınmıştır. 


Programın İçeriği

Piyano Çalım Teknikleri

Repertuvar  Çalışması

Temel Müzik Teorisi, Solfej

Müzikal Çalışmalar

 

Kimler Katılabilir?
Programa, piyanoya ilgi duyan, piyano çalmayı temel  ya da profesyonel düzeyde öğrenmek isteyen 5 yaş ve üzeri herkes öğretmenle birlikte yapılan; müzik kulağı ve enstrümana yatkınlığın kontrol edildiği bir deneme çalışmasının ardından katılabilir.

KEMAN

Programın Amacı

Uzman eğitim kadromuz tarafından verilen keman dersinin amacı kemanı sevdirmek, müzikal yeteneğini geliştirmek, yaratıcılık duygusunu keşfetmek, kemanın dünya müziğindeki yerini ve tarihsel sürecini aktarmaktır.

 

Programın İçeriği

-Keman ve yay (arşe) tutuş teknikleri 
-Gamlar, arpejler, egzersizler 
-Solfej armoni ve teorik bilgiler 
-Müzikal terimlerin öğrenilmesi 
-Seviyeye göre çeşitli etüdüler, parçalar 
-Seviyeye göre piyano eşlikli parçalar 
-Kemanın tarihçesi, müzik dönemleri, keman repertuarı 

 

Kimler Katılabilir?
Programa, Kemana ilgi duyan, Keman çalmayı temel ya da profesyonel düzeyde öğrenmek isteyen 5 yaş ve üzeri herkes öğretmenle birlikte yapılan; müzik kulağı ve enstrümana yatkınlığın kontrol edildiği bir deneme çalışmasının ardından katılabilir.

GİTAR (Klasik, Elektro, Bas)

Programın Amacı

Uzman eğitim kadromuz tarafından verilen gitar dersinin amacı, klasik müziğin yanı sıra rock, caz, pop müzik gibi bir çok müzik türünde önemli yer tutan gitarı sevdirmek, ritim duygusunu geliştirmek, dünya müziklerinin seçkin örneklerini icra ederek farklı bir bakış açısı kazandırmaktır.

Programın İçeriği

-Gitar tutuş teknikleri
-Solfej armoni ve teorik bilgiler
-Gamlar, arpejler, akorlar, egzersizler
-Müzikal terimlerin öğrenilmesi
-Seviyeye göre çeşitli etütler, parçalar
-Gitarın tarihçesi, müzik dönemleri, Gitar repertuarı

-Farklı müzik türlerine ait parçalar ile evrensel bir repertuvar oluşturmak

 

Kimler Katılabilir?
Programa, gitara ilgi duyan, gitar çalmayı temel ya da profesyonel düzeyde öğrenmek isteyen 7  yaş ve üzeri herkes öğretmenle birlikte yapılan; müzik kulağı ve enstrümana yatkınlığın kontrol edildiği bir deneme çalışmasının ardından katılabilir.

FLÜT

Programın Amacı

Uzman eğitim kadromuz tarafından verilen yan flüt dersinin amacı, enstrümanı tanıtmak ve sevdirmek, ritim ve müzikal gelişimi sağlamak, ulusal ve evrensel müziklerden örnekler sunmak, mesleğe yönelecek öğrencilerin önünü açmak, profesyonel bir bakış açısı sağlamaya çalışmaktır.

 

Programın İçeriği: 
-Flütün  ve aksesuarlarının tanıtılması  
-Flüt  tutuş teknikleri 
-Diyafram ve nefes teknikleri 
-Gamlar, arpejler, egzersizler 
-Solfej armoni ve teorik bilgiler 
-Müzikal terimlerin öğrenilmesi 
-Seviyeye göre çeşitli etüdler, parçalar 
-Seviyeye göre Yan Flüt eşlikli parçalar 
-Flüt tarihçesi, müzik dönemleri, Flüt repartuarı 

 

Kimler Katılabilir?
Programa, Yan Flüte ilgi duyan, Yan Flüt çalmayı temel ya da profesyonel düzeyde öğrenmek isteyen 12 yaş ve üzeri herkes öğretmenle birlikte yapılan; müzik kulağı ve enstrümana yatkınlığın kontrol edildiği bir deneme çalışmasının ardından katılabilir.

SAKSAFON

Programın Amacı

Uzman eğitim kadromuz tarafından verilen saksafon dersinin amacı, caz, pop, alternatif müzikler gibi bir çok müzik türünde önemli yer tutan saksafonu sevdirmek, ritim duygusunu geliştirmek, dünya müziklerinin seçkin örneklerini icra ederek farklı bir bakış açısı kazandırmaktır.

 

Programın İçeriği: 
-Saksafonun  ve aksesuarlarının tanıtılması  
-Tutuş teknikleri 
-Diyafram ve nefes teknikleri 
-Gamlar, arpejler, egzersizler 
-Solfej armoni ve teorik bilgiler 
-Müzikal terimlerin öğrenilmesi 
-Seviyeye göre çeşitli etüdler, parçalar 
-Seviyeye göre eşlikli parçalar 

 

 

Kimler Katılabilir?
Programa, saksafona ilgi duyan, saksafon çalmayı temel ya da profesyonel düzeyde öğrenmek isteyen 15 yaş ve üzeri herkes öğretmenle birlikte yapılan; müzik kulağı ve enstrümana yatkınlığın kontrol edildiği bir deneme çalışmasının ardından katılabilir.

PERKÜSYON

Ritme ilgisi ya da merakı olan herkesin katılabileceği her türlü beklentinize en iyi cevapları bulabileceğiniz ritim çalışmalarıdır. Dersler bireysel ya da toplu halde yapılır. Amacınız ister haftanın stresini atarak eğlenmek ve dinlenmek olsun, ister ritim enstrümanınızı profesyonelce çalabilmek olsun bu çalışmalar sizin için büyük farkındalık yaratacak.

Ritim terapi kurslarımız, iş ve günlük yaşamın streslerinden arınmak için oluşturulan özel perküsyon gruplarında her yaştan müzikseverlere, farklı kültürlere ait ritimleri geleneksel eğitim kalıpları dışında sunuyor.


Gelin siz de farklı bir performans deneyimi yaşayın. Eğlenin, öğrenin, stres atın, keşfedin! Ekip çalışmasının ve takım olmanın tadına varın!

SES EĞİTİMİ & ŞAN

Sesimiz, yaşantımızın her anında kullanmak zorunda olduğumuz doğal enstrümanımızdır. Gelişmeye müsait bir sese sahip herkesin, kendi ses sınırları içinde daha güzel şarkı söyleyebilmesi için, onu en iyi şekilde kullanmayı öğrenmesi  ancak ses eğitimi ile mümkündür.

Kimler Katılabilir ?

 

 Fakat bu eğitim için başlangıç yaşı minimum 16 dır. Bundan öncesi mutasyon dönemine girdiğinden sağlıklı bir eğitim gerçekleştirilemez.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK

Programın Amacı

Ülkemizde eğitim veren devlet/özel konservatuvarlar, müzik fakülteleri, güzel sanatlar fakülteleri, eğitim fakülteleri (müzik öğretmenliği) ve anadolu güzel sanatlar liselerinin yapmış oldukları özel yetenek sınavlarına katılmak isteyenleri bu sınavlara özel programlarla hazırlamak.

Programın İçeriği

Ses Çalışması (Kulak, entonasyon, ritm vb.)

Piyano Çalışması (Öğrenci sınava başka bir enstrümanla katılacaksa o enstrümanın eğitimi ayrıca verilir)

Genel Kültür ve Müzik Tarihi

Temel Müzik Teorisi, Solfej (dikte, deşifre vb.)

Müzikal Bellek Çalışması

TÜRK MÜZİĞİ ÇALGILARI

(Klarnet, Bağlama, Ud vb.)

Bire bir veya grup dersleri şeklinde uygulanmaktadır.